Branża ślubna to jeden z najprężniej rozwijających się biznesów obecnych czasów. Skąd takie wnioski? Na podstawie przeprowadzonych analiz przychody generowane przez ten sektor gospodarki są gigantyczne. Na czym w takim razie zarabiają przedsiębiorcy zajmujący się branżą ślubną. Oto szczegółowy opis tego, od czego zaczynają się wydatki na początku wspólnej drogi i gdzie się kończą.
Po pierwsze zaręczyny. Wydaje się, że to błahy wydatek, ale pierścionki zaręczynowe to nieraz kwestia kilku tysięcy złotych. Moda na bogato zdobioną biżuterię trwa w najlepsze. A przecież nie powinno oszczędzać się na przyszłej żonie. Skoro zaręczyny mamy już za sobą, pojawiają się kwestie związane z planowaniem wesela. Rezerwacja sali weselnej w obecnych czasach to koszt kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wydaje się to niemożliwe? Otóż to szczera prawda! Młodzi muszą odkładać kilka lat na własne wesele bądź niejednokrotnie zapożyczać się u rodziców czy znajomych. Kiedy mamy już miejsce na imprezę zajmujemy się kolejnymi kwestiami, które trzeba zarezerwować przynajmniej na rok przed ślubem. Chodzi o oprawę muzyczną uroczystości oraz uwiecznienie jej w postaci filmu bądź zdjęć. I tu kolejna niemiła niespodzianka finansowa, bo takie usługi mogą kosztować nawet około 5 tysięcy złotych. Czy to konieczny wydatek? Każdy musi osobiście ocenić. Ale obecna moda na tzw. teledyski ślubne czy też umieszczanie zdjęć ze ślubu na portalach społecznościowych wywołuje zwłaszcza w paniach potrzebę zatrudnienia fotografa i kamerzysty na wesele. To by było na tyle jeśli chodzi o wydatki na mniej więcej rok przed ślubem. Tak naprawdę to dopiero początek…Teraz zaczynają się schody: zaproszenia! Często należy je samodzielnie zaprojektować.
Koszt takiego zaproszenia to około 5 zł, a jak wiemy zamawiamy naprawdę dużą ilość dla gości weselnych. Jeśli chodzi o papeterię, to dochodzą nam jeszcze koszty winietek, coraz bardziej popularnych zawieszek na ciasto czy też listów z podziękowaniami dla gości. Oczywiście warto wspomnieć o wydatkach związanych z dekoracjami – balony pompowane helem, konfetti i wiele wiele innych! Na jakieś pół roku przed ślubem trzeba zająć się planowaniem stroju na ten wyjątkowy dzień. Suknia ślubna to temat rzeka. W obecnych czasach jest mnóstwo salonów i stron w Internecie, gdzie można znaleźć te jedyną i wymarzoną kreację. Moda zmienia się tak naprawdę z sezonu na sezon, a ceny kształtują się od trzech do nawet dziesięciu tysięcy złotych za suknie. Dodatki, buty, fryzjer, kosmetyczka- razem daje nam to wielką sumę. Garnitur dla pana młodego to również niemały koszt. Nie sposób zapomnieć także o wystroju kościoła. Usługa florystki to coraz popularniejszy trend o którym marzą panny młode. Ze spraw dodatkowych- barman, fotobudka czy słodki stół. Każda z tych przyjemności to mniej więcej pięć tysięcy złotych. Oczywiście można z nich zrezygnować, ale wesele (zazwyczaj) ma się jedno, więc większość par się na to decyduje. Chcąc wymieniać wszystkie koszty trzeba by prawdopodobnie napisać elaborat, ale nie o to chodzi.
Najważniejsze jest ukazanie skali wydatków jakie niesie ze sobą ślub i wesele. Pokazuje to jak dochodowym biznesem jest branża ślubna. Co więcej wszystko wskazuje na to, że będzie rozwijać się jeszcze bardziej!